Номер 1 в света Каролин Возняцки се класира за финала на турнира по тенис в германския град Щутгарт с награден фонд 721 хиляди долара.

Возняцки победи полякинята Агниешка Радванска със 7:5, 6:3 за 1:54 часа и на финала ще играе с представителката на домакините Юлия Гьоргес.

Датчанката губеше с 1:3 в първия сет, който спечели доста трудно, но във втората част поведе с 5:2 и до края на мача нямаше никакви проблеми.

В другия полуфинал миналогодишната вицешампионка и номер 7 в света Саманта Стосър (Австралия) загуби от германката Гьоргес с 4:6, 6:3, 5:7.

20-годишната датчанка ще се бори днес за четвърта титла в кариерата си. Возняцки има два победи в два мача срещу Гьоргес.

Юлия Гьоргес пък става първата германка на финал в Щутгарт след Анке Хубер през 1996 година.

„Да победя така тенисистка като Стосър е направо невероятно”, каза германката, която е номер 32 в света.