Бившата номер едно в женския професионален тенис Каролин Возняцки (Дания) се класира за финала на турнира в Сеул, който е с награден фонд 500 хиляди долара.

Датчанката, която изпадна от топ 10 за първи път от три години насам заради невъзможността да премине първия кръг на Ю Ес Оупън, елиминира рускинята Екатерина Макарова с 6:1, 5:7, 6:4.

22-годишната Возняцки ще играе за първата си титла тази година срещу Кая Канепи (Естония), която пък отстрани американката Варвара Лепченко с 6:4, 2:6, 6:4.

Иначе датчанката стигна тази година до финал и в Копенхаген през април, който загуби.

Въпреки победата, тя можеше да запише и четвърти мач без загубен сет, но ранен пробив на Макарова във втория й гарантира равенство 1-1 и трета част.

В третия Возняцки вложи много енергия и не позволи на Макарова да се надява на участие в мача за титлата.