Шампионката през 2010 година и поставена под номер 2 в схемата Каролине Вожняцки се класира за третия кръг на силния турнир по тенис в китайската столица Пекин с награден фонд 8,29 милиона долара.

Датчанката победи хърватката Петра Мартич със 7:5, 6:3 за 1:47 часа.

Вожняцки направи пробив в 12-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част преодоля пасив от 0:2 и след серия от пет поредни гейма затвори мача. Шампионката от Откритото първенство на Австралия Вожняцки ще играе в третия кръг срещу Анет Контавейт от Естония.

№7 в схемата Каролина Плишкова достигна до третия кръг на турнира за трета поредна година, след като се справи с беларуската Александра Саснович с 6:3, 6:4 за 85 минути.

В спор за място на четвъртфиналите Плишкова излиза срещу участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Ван Цян.

Китайката Шуайн Чжан също продължава в третия кръг след успех над Тимеа Бабош с 6:1, 6:2 за 69 минути.

Анастасия Севастова от Латвия е първата четвъртфиналистка в турнира. Тя победи Дона Векич с 6:3, 6:2 за 81 минути.