Поставената под номер 3 Винъс Уилямс (САЩ) се класира за втория кръг на Открито първенство на Франция по тенис.

Уилямс, финалистка от 2002 година, победи сънародничката си Бетани Матек-Сандс с 6:1, 4:6, 6:2 за близо два часа игра.

Седемкратната носителка на титли от Големия Шлем спечели първите пет гейма на мача, когато съперничка й поиска медицинска помощ заради контузия в дясната ръка.

Уилямс изненадващо загуби втория сет с 4:6 преди да вземе третия с 6:2.

Винъс Уилямс никога не е печелила Ролан Гарос, но има 36 победи и 12 загуби в турнира, което е рекорд за победи на тенисистка в момента в женската схема.

Американката отпадна в третия кръг в три от последните четири години на надпреварата, а през 2006-та достигна до четвъртфиналите.

В другите по-интересни срещи при жените, завършили до момента, номер 15 Цзе Чжън (Китай) се наложи над Стефани Коен-Алоро (Франция) с 6:1, 6:3, Араван Резай (Франция) победи Ай Сугияма (Япония) с 6:3, 6:2, а Тамарин Танасугарн (Тайланд) отстрани Камил Пин (Франция) с 6:3, 5:7, 7:5.