Бившата шампионка Винъс Уилямс отпадна от турнира по тенис на твърда настилка в Маями (САЩ) с награден фонд 3,26 милиона долара. Представителката на домакините загуби с 2:6, 6:7 (10) срещу Зарина Диас в среща от първия кръг.

Американката допусна три пробива в първата част и изостана в резултата срещу Диас, която номер 89 в световната ранглиста.

Във втория сет 40-годишната ветеранка Уилямс поведе с 4:1, но след това допусна изравняване, за да се стигне до тайбрек, в който Диас спечели драматично с 12:10 при четвъртия си мачбол. Преди това трикратната шампионка на турнира във Флорида пропусна два сетбола за изравняване на резултата.

Винъс Уилямс игра за общо 21-ви път в Маями, но двубоят й срещу казахстанската тенисистка продължи 89 минути.

Зарина Диас ще се изправи срещу поставената под номер 11 в схемата Белинда Бенчич във втория кръг от турнира.