Шампионката от 2004 година Винъс Уилямс отпадна в третия кръг на турнира по тенис на клей в Чарлстън с награден фонд 753 хиляди долара. Американката, трета поставена в схемата, загуби от Юлия Путинцева (Казахстан) с 6:7(5), 6:2, 4:6 за три часа игра.

Така бившата номер едно в света сложи край на надеждите си да спечели 50-а титла в кариерата си.

Уилямс направи доста грешки в мача. В решителния трети сет Путинцева поведе с 4:2, а след това затвори мача с пробив в десетия гейм. За тенисистката от Казахстан това е първа победа в четири мача срещу Винъс Уилямс.

На четвъртфиналите Путинцева ще играе срещу петата поставена Сара Ерани (Италия), която отстрани номер 10 Саманта Стосър (Австралия) с 6:4, 7:6(5).

Седмата в схемата Слоун Стивънс (САЩ) надделя над Даря Гаврилова (Австралия) с 6:4, 6:3, а рускинята Елена Веснина спечели срещу Лурдес Домингес Лино (Испания) с 6:1, 6:3 за 79 минути. /БТА