Американката Винъс Уилямс, осма в схемата на Ролан Гарос, загуби втория сет, но победи Ципора Обзилер (Израел) с 6:3, 4:6, 6:2 и се класира за втория кръг.

Обзилер е най-възрастната участничка в турнира със своите 35 години. Тя обаче игра доста енергично срещу Уилямс и загуби след 2:03 часа игра.

Следващата съперничка на Винъс Уилямс е квалификантката от Тунис Селима Сфар.

"Тя игра много добре, бе мотивирана, но в края аз се преборих за успеха", каза американката след двубоя.

Уилямс започна добра мача и постигна пробиви в петия и деветия гейм на първия сет, който спечели с 6:3 за 41 минути.

Американката, която има шест титли от Големия шлем, загуби втория сет с 4:6, но в третия даде само два гейма на своята опонентка.

В момента мачовете на всички кортове на "Ролан Гарос" са прекратени заради дъжд.

Организаторите решиха да прекратят срещите минути, след като на корта трябваше да излезе миналогодишният победител и номер 2 в схемата Рафаел Надал (Испания) срещу квалификанта Томас Белучи (Бразилия).