Шампионката от "Уимбълдън" и номер 1 в схемата Винъс Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на турнира на червени кортове в Акапулко (Мексико) с награден фонд 220 хиляди долара.

28-годишната Уилямс се измъчи срещу квалификантката Грета Арн (Унгария), но все пак стигна до успеха с 6:3, 6:7(3), 6:4 след 2:43 часа игра.

Американката, която търси 41-а титла в кариерата си, ще играе срещу друга унгарка Агнеш Савай.

"Щастливата губеща" от квалификациите Савай преодоля дефицит от 2:5 в първия сет, преди да стигне до успеха срещу италианката Роберта Винчи със 7:6(1), 6:2.

Поставената под номер 3 Карла Суарес Наваро от Испания пък отпадна във втория кръг.

Четвъртфиналистката от Откритото първенство на Австралия загуби от Барбора Захлавова Стрицова с 4:6, 5:7. Наваро пропиля аванс от 5:1 във втория сет.

Стрицова се играе на четвъртфиналите срещу естонката Марет Ани, която отстрани петата в схемата Хисела Дулко (Аржентина) със 7:6(6), 6:3 за 1:50 час.

Номер 7 Татяна Гарбин (Италия) се отказа от мача срещу Матилде Йохансон заради стомашни болки и французойката продължи напред без игра.

Следващата съперничка на Йохансон е четвъртата Ивета Бенешова (Чехия), която трудно се справи със сънародничката си Клара Закопалова с 4:6, 6:4, 7:6(3) след 2:12 часа игра.

Последният четвъртнфинал ще противопостави номер 2 Флавия Пенета (Италия) на Петра Четковска от Чехия.

Пенета надделя без проблеми с 6:1, 6:3 над Паолин Пермантие (Франция) само за 62 минути.

Четковска пък се справи с осмата Мария Хосе Мартинес Санчес (Испания) с 3:6, 6:4, 6:1, след като спечели 10 от последните 11 гейма.