Поставената под номер 8 Винъс Уилямс (САЩ) последва сестра си Серена и отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Франция, след като загуби с 5:7, 3:6 от номер 26 Флавиа Пенета (Италия) в последния мач от петък.

Пенета, която записа една от най-запомнящите се победи в кариерата си, ще играе срещу испанската квалификантка Карла Суарес 1/16-финалите на Ролан Гарос, вторият турнир за Големия Шлем от началото на сезона.

Въпреки добрия старт и пробив във втория гейм, американската тенисистка върна четири пъти постижението си до края на сета, който загуби с 5:7 след 45 минути игра.

Пенета продължи да се възползва от постоянните непредизвикани грешки на своята съперничка и започна втория сет с пробив, както и го завърши. Форхендът на италианката в последния гейм за 6:3 спря хронометрите на срещата на 85 минути игра.

Малко по-рано същия ден Серина Уилямс бе елиминирана от словенската тенисистка Катарина Среботник.