Първата ракета на България Виктория Томова отпадна на полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Лес Франкесес дел Байес (Испания) с награден фонд 100 хиляди долара.

Петата поставена в схемата Томова загуби от номер 2 и бивша 66-ата в света Магдалена Фрех (Полша) с 2:6, 4:6 за 94 минути.

28-годишната софиянка стартира двубоя с пробив, след което имаше преднина от 2:1, но загуби следващите пет поредни гейма и полякинята поведе в резултата. Във втората част българката преодоля пасив от 0:3, направи обрат за 4:3, но след това Фрех двата пъти взе подаването й и след серия от 3:0 затвори срещата с първия си мачбол.

Томова заработи 4473 долара и 50 точки за световната ранглиста, в която заема 99-ата позиция.