Виктория Томова отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в Лес Франкесес дел Вайес (Испания) с награден фонд 80 хиляди долара и гостоприемство. Поставената под номер 4 в схемата Томова загуби от чешката квалификантка Линда Фрухвиртова с 1-6, 7-6(4), 4-6. Срещата продължи 2 часа и 43 минути.

Българката загуби пет поредни гейма от 1-1 в 1-6 в първия сет. Във втората част Томова поведе с 4-1, а при 5-3 сервира за спечелване на сета. Вики обаче допусна пробив, а после се стигна до тайбрек. В него Томова изостана с 1-3 точки, но спечели шест от следващите седем разигравания. Така българката изравни сетовете.

В третата решителна част Вики изостана с 0-4, но успя да изравни за 4-4. При 4-5 Томова поведе с 40-0, но загуби гейма, а с това и мача. Томова заработи 1 точка за световната ранглиста и 740 долара от наградния фонд. По-късно днес Изабелла Шиникова ще играе срещу участващата с "уайлд кард" Алба Карийо Марин от Испания.