Шампионката за 2009 година и финалистка от миналия сезон Виктория Азаренка отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърди кортове в Бризбейн (Австралия) с награден фонд 1 милиона долара.

Азаренка загуби от Каролина Плишкова (Чехия) с 6:4, 6:7(7), 4:6 за 3:13 часа.

В решителния трети сет Плишкова направи пробив за 5:4 и затвори мача при собствен сервис.

Във втория кръг чехкинята ще играе с рускинята Аля Кудрявцева, която се наложи над Бетани Матек-Сандс (САЩ) с 6:4, 6:2.

Третата поставена Ангелик Кербер се класира за втория кръг, след като отстрани Каролин Гарсия (Франция) с 6:4, 6:3.

Следващата съперничка на Кербер е квалификантката Дария Гаврилова от Русия, която победи Алисън Риске (САЩ) със 7:5, 6:3.

В първия кръг отпадна четвъртата поставена Доминика Цибулкова от Словакия. Тя загуби с 5:7, 2:6 от американката Медисън Кийс.

Ярослава Шведова (Казахстан) спечели срещу Забине Лисицки (Германия) с 0:6, 7:5, 6:4. Представителката на домакините Ярмила Гайдошова отстрани Шуай Чжан (Китай) с 6:4, 6:1./БТА