Виктория Томова отстъпи с 11 позиции в обновената световна ранглиста на WTA и вече заема 137-о място с актив от 557 точки. Втората ракета на България при жените Лиа Каратанчева също губи позиции и се нарежда 314-а с 210 точки.
В класацията на двойки обаче Каратанчева постигна личен прогрес – тя вече е първа ракета на страната с 458 точки, изпреварвайки Томова. През уикенда българката достигна до полуфиналите на турнира на клей в Керетаро (Мексико) от сериите WTA 125, който е с награден фонд 115 хиляди долара.
На върха в световната ранглиста промени няма – лидер остава Арина Сабаленка с 9870 точки, следвана от Ига Швьонтек (Полша) с 8195 и Коко Гоф (САЩ) с 6563 точки. Топ 5 допълват още две американки – Аманда Анисимова и Джесика Пегула.