Олимпийската шампионка Елена Дементиева (Русия) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставената под номер 4 Дементиева победи сънародничката си Елена Веснина с 6:1, 6:3 за 70 минути.

27-годишната московчанка започна устремно и набързо поведе с 5:0, с което предреши първия сет.

Миналогодишната полуфиналистка продължи да доминира и във втората част. Тя проби за 3:2, а след това направи спечели подаването на Веснина и в деветия гейм, за да си осигури мача, съобщава БТА.

Дементиева сервираше много стабилно и не даде нито една възможност за пробив на съперничката си в двубоя, като записа 23 печеливши удара и само 11 непредизвикани грешки.

Така рускинята очаква победителката от мача между номер 26 Виржини Разано (Франция) и Франческа Скиавоне (Италия).