Българката Гергана Топалова отпадна в първия кръг на сингъл на турнира по тенис в Куршумлийска баня (Сърбия) с награден фонд 40 хиляди долара.

Националката за "Били Джийн Кинг къп" и 11-а поставена в основната схема загуби от представителката на домакините Миа Ристич (Сърбия) с 3:6, 3:6 за 83 минути, след като допусна седем пробива в мача.

Топалова продължава участието си на двойки, където заедно с Даниела Висмане (Латвия) ще играят по-късно днес срещу водачките в схемата Астра Шарма (Австралия) и Валерия Страхова (Украйна).

Друга националка Лия Каратанчева и Сапфо Сакелариди от Гърция, трети поставени, продължават на четвъртфиналите на двойки, след като снощи победиха американките Миа Савелич и Зоуи Кримъл с 6:3, 6:1.