Българките Гергана Топалова и Ралица Александрова отпаднаха във втория кръг на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

Топалова загуби драматично от поставената под номер 7 Валерия Страхова (Украйна) с 6:2, 4:6, 5:7 след 2:47 часа игра.  Българката взе осем от първите десет гейма, с което спечели първия сет и поведе с 2:0 във втория, но допусна обрат, като Страхова реализира пробиви в третия и в седмия гейм, за да изравни резултата. В третата част Топалова водеше с 5:3 и сервираше за мача, но с четири поредни гейма украинката стигна до крайния успех.

18-годишната квалификантка Александрова, която вчера записа първи успех в кариерата си в основната схема на турнир на ITF, днес претърпя поражение от поставената под номер 1 Диан Пари (Франция) с 2:6, 0:6 след час на корта.