Виктория Томова започна по чудесен начин участието си на турнира на ITF във френския град Кан-сюр-Мер с награден фонд $100 хил. Първата ни ракета показа много добра игра и надделя над 111-тата в света Исалин Буеновентура само за 65 минути с 2:0 сета (6-2, 6-2).

Мачът започна с пробив за българката, която записа гейм на нула, след което удвои преднината си. Буеновентура опита да навакса и в хода на гейма намали изоставането си до 2-3. Тогава обаче настъпи моментът на Томова. Софиянката наложи непосилно за съперничката си темпо и спечели три поредни гейма, като по този начин приключи безпроблемно сета след 32 минути игра.

Подобно на първия сет, вторият също започна с пробив за Томова, като този път той бе дори по-изразителен. Първата ни ракета поведе с 3-0, като във втория гейм отново надделя на нула над белгийската си опонентка. Буеновентура обаче върна интригата след като на свой ред също стигна до пробив и направи резултата 3-2.

Това обаче изобщо не стресна Томова. Дори напротив – българката изигра най-силния си период от мача, като в следващите три гейма даде само една точка на опонентката си и приключи безпроблемно срещата още с първия си мачпойнт.

В следващия кръг Томова ще се изправи срещу 224-тата в света Даниела Сегуел, която по-рано днес победи британката Еден Силва със 7-5, 5-7, 6-2.