Виктория Томова не успя да преодолее Магда Линет и отпадна на четвъртфиналите в турнира от категория WTA 250 в Прага. Българската тенисистка загуби в тежък мач с резултат 6:4, 3:6, 2:6 след 2 часа и 52 минути игра.

Битката на корта беше изключително интензивна, което ясно се вижда от продължителността на срещата. В края на мача, физическата кондиция на двете състезателки оказа сериозно влияние върху резултата.

В първия сет се получиха цели седем пробива. Томова направи решителен брейк в деветия гейм, използвайки петата си възможност, след което затвори частта на свой сервис. Тя спаси точка за пробив и от втория сетбол успя да поведе в резултата.

Във втория сет също имаше много пробиви - цели пет. Най-болезнен за Томова беше осмият гейм, в който тя отрази девет брейк-бола, но в крайна сметка допусна брейк за 3:5. Линет се възползва от ситуацията и спечели следващите два гейма, за да изравни сетовете.

Третият сет беше изцяло в контрола на Линет, която доминираше и затвори мача с убедителен резултат.