Първата ракета на България Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис от сериите "Интернешънъл" на УТА на твърди кортове в зала във френския град Лион с награден фонд 275 хиляди долара.
Томова победи на старта на основната схема квалификантката Магдалена Фрех (Полша) със 7:5, 6:7(5), 6:4 след 2:49 часа игра.

25-годишната софиянка навакса ранен пробив пасив и поведе с 4:2, но допусна изравняване при 4:4. Тя пропиля сетбол при 5:4 и подаване на съперничката, но все пак стигна до успеха в първата част с нов брейк в 12-ия гейм.

Във втория сет 169-ата в света Фрех поведе с пробив за 2:1, но последва серия от четири поредни гейма за Томова. Българката сервираше за мача при 5:3, но не успя. В последвалия тайбрек 22-годишната полякиня показа по-здрави нерви и изравни след 7:5 точки.

Томова на два пъти пропиля пробив аванс в решаващия трети сет, но все пак стигна до ключов брейк за 5:4, след което затвори мача при собствен сервис.

С успеха тя заработи 2903 евро и 30 точки, в която заема 143-то място. За място на четвъртфиналите Томова ще срещне поставената под номер 5 Алисон Ван Уйтванк (Белгия).

25-годишната Уйтванк е 62-а в класацията на УТА. Тя има четири титли в кариерата си и е достигала до 37-ото място в света. Томова не е играла срещу белгийката досега.