България изравни на Хърватия на 1:1 в мача от група I на зона Европа/Африка на "Фед Къп", неофициално световно отборно първенство по тенис за жени.

Във втория мач на сингъл първата ракета на страната Виктория Томова победи Яна Фет с 6:2, 6:4 и изравни резултата, след като по-рано днес Изабелла Шиникова загуби с 6:2, 4:6, 4:6 от Леа Бошкович.

Томова направи четири пробива срещу два за Фет в първия сет и спечели с 6:2, а във втория поведе с 5:2 след нови два пробива. Хърватката взе следващите два гейма и се върна в мача, но при 5:4 Томова отново проби подаването на съперничката и затвори мача с 6:4 за 85 минути игра.

В решителния мач на двойки по-късно днес Шиникова и Томова ще спорят с Яна Фет и Дария Юрак.