Виктория Томова се класира на четвъртфиналите на турнира на твърди кортове от сериите 125К на УТА в Тайван.

Поставената под №8 българка победи представителката на домакините Я И Ян с 6:4, 6:2 за 1 час и 23 минути игра. За място на полуфиналите Томова ще играе срещу словенката Далила Якупович, която е №210 в света.

Двубоят започна с ранна размяна на пробиви. Томова изостана с пробив при 2:4, но спечели следващите четири гейма за 6:4. Българката стигна първа до пробив във втората част за 2:1, след което постигна още един брейк и затвори мача с 6:2.

Другата българка в турнира Изабелла Шиникова отпадна на осминафиналите. Втората ракета на България загуби само един гейм в първия сет срещу Киока Окамура от Япония, но допусна обрат и отстъпи след 6:1, 2:6, 4:6.