Първата ракета на България Виктория Томова се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове в испанския град Валенсия с награден фонд 80 хиляди долара.

Поставената под номер 4 софиянка елиминира участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Ане Дел Олмо с 6:2, 3:6, 6:4 след малко повече от два часа и половина игра.

26-годишната българка навакса ранен пробив пасив и обърна до 4:1 по пътя си към успеха в първия сет.

Във втората част 17-годишната Дел Олмо също направи серия от четири поредни гейма, за да изравни резултата, а в третия сет Томова реализира ключов брейк за 5:4 и затвори мача при собствен сервис.

С успеха тя заработи 2059 долара и 22 точки за световната ранглиста, в която заема 115-ото място.

Следващата съперничка на българката ще петата в схемата Ирина Мария Бара (Румъния), която е с три места по-назад в класацията на УТА.

Бара има три победи в три мача срещу Томова досега. За последно двете играха през 2019 година в унгарския град Секешфехервар и румънката спечели със 7:5, 2:6, 6:3.