Българката Джулия Терзийска се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Истанбул (Турция) с награден фонд 60 хиляди долара. "Щастливата губеща" от квалификациите Терзийска победи Кристина-Андрея Миту с 6:2, 6:3 само за 55 минути.

21-годишната софиянка взе четири поредни гейма, за да спечели първия сет, а във втория реализира единствения пробив за 5:3, след като затвори мача при собственото си подаване. Така тя заработи 8 точки за световната ранглиста и 911 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне водачката в схемата Катерина Козлова (Украйна).

Другите две българки Изабелла Шиникова и Виктория Томова отпаднаха на старта. Поставената под номер 3 Шиникова загуби от румънката Михаела Бузарнеску с 5:7, 3:6.

Тя пропиля аванс ранен от 4:1, а при 5:4 пропусна и два сетбола при собствен сервис в първата част, а във втората отново стартира с пробив, но пак допусна обрат. Четвъртата в схемата Томова се отказа заради травма при 0:4 срещу Валентини Граматикопулу (Гърция).