Българката Юлия Стаматова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд 15 хиляди долара.

28-годишната Стаматова, шеста поставена в схемата, победи Фатма Ал-Набхани от Оман с 4:6, 6:2, 7:5 за 2:47 часа. В третия сет българката поведе с 5:3, но допусна пробив в десетия гейм и съперничката й изравни. Стаматова успя да стигне до пробив в 11-ия гейм и при свой сервис затвори мача.

Българката заработи 2 точки за световната ранглиста и 367 долара, а в спор за място на полуфиналите ще играе утре срещу водачката в схемата Роса Висенс Мас от Испания.

На двойки Стаматова и Мартина Спигарели (Италия), номер 1 в схемата, ще играят по-късно днес на четвъртфиналите срещу Да-йон Бек (Република Корея) и Фанжан Тян (Китай).