Американката София Кенин спечели първа титла след триумфа си на Откритото първенство на Австралия в началото на годината, след като победи Ана-Лена Фридзам от Германия с 6-2, 4-6, 6-4 на финала на турнира в Лион.

21-годишната Кенин сервира много силно в първия сет, като загуби едва четири точки на своето подаване, а от своя страна реализира два пробива, за да поведе в резултата. Във втората част 136-та в света Фридзам вдигна нивото си на игра и успя да стигне до два пробива, за да вкара мача в решаващ трети сет. В него Кенин бе по-солидна във важните точки и успя да пробие два пъти, затваряйки мача след час и 49 минути игра.

С този триумф Кенин ще запише ново рекордно класиране в световната ранглиста от понеделник, като ще се изкачи с едно място до четвърта позиция. От своя страна Фридзам ще дръпне с 30 позиции, но остава извън топ 100 на класацията. /БГНЕС