Американката София Кенин се класира за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка в Лион, Франция с награден фонд 275 хиляди долара. Поставената под номер 1 Кенин победи представителката на домакините Оушън Доден с 6:1, 6:7(5), 6:2 за час и 53 минути.
Шампионката от Откритото първенство на Австралия водеше със сет и 5:2 гейма във втория, когато сама си създаде проблеми и позволи на намиращата се на 120-о място в класацията на УТА Доден не само да върне пробива, но и да изравни резултата в сетовете след успех в тайбрека, в който пък изоставаше с 1:5 точки.

В третия сет Кенин все пак успя да се събере и след три поредни пробива на сервиса на Доден успя да спечели с 6:2. На полуфиналите Кенин ще очаква победителката от мача между Каролин Гарсия (Франция) и Алисън ван Ойтванк (Белгия), който е по-късно тази вечер.

В другия полуфинал ще играят рускинята Дария Касаткина и германката Ана-Лена Фридзам.

Касаткина спечели с 6:2, 4:6, 6:2 срещу италианката Камила Джорджи, докато Фридзам осъществи обрат срещу словачката Виктория Кужмова за крайното 3:6, 7:6(4), 6:2. / БТА