Шампионката от Откритото първенство на Австралия София Кенин се класира за третия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Абу Даби с награден фонд от 565 000 долара.

Кенин загуби с 5:7 първия сет, но водеше с 5:4 във втория, когато съперничката и Кирстен Флипкенс се отказа. Белгийката опита удар от смач, но се приземи лошо и получи контузия в глезена, която не и позволи да продължи играта.

За място на четвъртфиналите поставената под номер 1 в схемата Кенин ще играе с номер 13 Юлия Путинцева от Казахстан. Путинцева победи с 6:4, 7:5 чехкинята Барбора Крейчикова.

За третия кръг на турнира се класира и поставената под номер 15 Онс Жабур. Тунизийката направи обрат и спечели с 5:7, 6:3, 6:2 срещу украинката Катерина Бондаренко след час и 56 минути игра

Място в третия кръг вече си осигуриха и словенката Тамара Зиданшек, която спечели с 6:4, 6:4 срещу канадката Лейла Ани Фернандес, и рускинята Вероника Кудерметова, която даде само три гейма на италианката Бианка Турати.