Китайката Ли На спечели титлата в турнира Аустрелиън Оупън при жените.

Тя се наложи над словачката Доминика Цибулкова със 7:6, 6:0 и по този начин спечели отличието.

В началото на мача си пролича напрежението, като и двете правеха доста грешки. На Ли показа повече класа, но пропусна няколко пробива и можеше да поведе с 3:0, но вместо това се задоволи с 2:1. Малко по-късно Ли поведе и с 3:1, но след това загуби три поредни гейма.

Отличната игра на Цибулкова й позволи да върне пробив на опонентката си, а с това и да изравни за 3:3. Веднага след това китайката реши да смени ракетата си, но и това не помогна, а Цибулкова направи нови добри отигравания и заслужено поведе с 4:3. След това Ли започна да насочва много добре ударите си и заслужено стигна до 4:4.

Следващият гейм бе доста оспорван, но при резултат 30:30 Цибулкова успя да спечели лесна точка, но веднага след това На Ли отново изравни. След поредица от грешки Цибулкова поведе с 5:4. Въпреки това Ли успя да обърне и да стигне до 6:5, но Цибулкова спаси сетбол и изравни - 6:6. В крайна сметка Ли успя да спечели първия сет.

Във втората част китайката бе безапелационна и се поздрави с чисто 6:0. /БГНЕС