Изабелла Шиникова се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Кайзери (Турция) с награден фонд 40 хиляди долара.

Българката победи след обрат квалификантката Арина Булатова (Русия) с 4:6, 7:5, 6:4 за 1:52 час.

В решаващия трети сет Шиникова преодоля пасив от 0:2, а след 4:4 взе два поредни гейма и затвори мача. Следващата й съперничка ще бъде Клаудия Бубелите (Литва).

Междувременно, Юлия Стаматова стартира с победа на сингъл на турнира по тенис на твърди кортове в Монастир (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставената под номер 6 в схемата българка надделя над представителката на домакините Чирас Бехри с 3:6, 6:3, 6:3 за 2:18 часа и в спор за място на четвъртфиналите утре ще срещне Дария Есипчук (Украйна). /БТА