Изабелла Шиникова постигна забележителна победа и се класира за втория кръг на турнира по тенис WTA 125 на твърди кортове в полската столица Варшава. С награден фонд от 115 хиляди долара, турнирът привлича сериозни състезателки, а Шиникова показа силна игра, като победи поставената под номер 4 и 143-а в света Александра Еала от Филипините с резултат 6:2, 6:4 за точно 80 минути.

Българката стартира уверено и направи два пробива, за да спечели първия сет с 6:2. Във втората част тя изостана с пробив за 2:3, но бързо се върна в мача, спечелвайки четири от следващите пет гейма, за да затвори срещата в своя полза.

Във втория кръг на турнира, Шиникова ще се изправи срещу номер 189 в света Дестани Аява от Австралия.