Изабелла Шиникова се класира за финала на турнира на червени кортове във Върнячка баня (Сърбия) с награден фонд 25 хиляди долара. Поставената под номер 4 българка победи с 1-6, 6-3, 7-6(4) №6 в схемата Мартина Колмeня от Италия. Срещата продължи 2 часа и 32 минути.

В решителната трета част Шиникова поведе с 3:1, но допусна обрат за 3:5. Българката успя да изравни при 5:5, но допусна нов пробив за 5:6. Шиникова успя да спечели подаването на Колменя в 12-ия гейм, а в тайбрека след 4:4 спечели три поредни точки и затвори мача в своя полза.

С успеха Изабелла си осигури 30 точки за световната ранглиста, а за титлата ще играе утре срещу квалификантката Полона Херцог от Словения. През месец юли Шиникова триумфира с титлата на турнира на твърда настилка в Порто (Португалия) с награден фонд 40 хиляди долара. До момента Изабелла има 24 титли от турнири за жени на ITF.