Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в Белинзона (Швейцария) с награден фонд 60 хиляди долара.

Шиникова претърпя поражение от италианката Бианка Турати със 7:6(5), 3:6, 3:6 след почти три часа игра. Българката пропиля аванс от 4:2 гейма, след което при 4:5 спаси три сетбола при сервис на съперничката, а в последствие направи обрат от 1:3 точки в тайбрека и спечели първата част.

Турати поведе с 4:1 във втория сет и запази аванса си, за да изравни резултата. В третата част Шиникова навакса изоставане от 1:3, но след 3:3 загуби три поредни гейма, а с това и мача. Италианката елиминира втора българска тенисистка поред, след като в първия кръг се справи с Елица Костова с 6:4, 6:4.