Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира по тенис на червени кортове в Лайпциг (Германия) с награден фонд 25 хиляди долара.

Шестата поставена в схемата Шиникова победи квалификантката Даниела Висмане (Латвия) със 7:6(9), 6:1 за 84 минути.

С успеха 26-годишната софиянка заработи 9 точки за световната ранглиста и 654 долара, а следващата й съперничка ще бъде победителката от мача между втората поставена Юлия Грабер (Австрия) и Джесика Малечкова (Чехия).

В турнира на двойки Шиникова и Полина Лейкина (Русия) загубиха на четвъртфиналите от четвъртите поставени Юлия Вахачик (Германия) и Анастасия Зарицка (Чехия) в драматичен мач с 6:7(3), 6:7(4) за 1:41 часа./БТА