Изабелла Шиникова се класира за полуфиналите на турнира на твърда настилка в италианския град Соларино с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под №1 в схемата българка победи на четвъртфиналите участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Самира Де Стефано с 6-1, 2-6, 6-0. Срещата продължи 80 минути.

Шиникова взе шест поредни гейма, за да спечели първия сет, но във втория допусна изоставане от 1-5 и Де Стефано изравни. В третата част българката изцяло доминираше и не даде гейм на 19-годишната си съперничка, за да триумфира.

В търсене на място на четвърти финал във веригата на Световната федерация по тенис ITF Шиникова ще се изправи утре срещу Линда Климовичова (Чехия). Българката има две титли през този сезон - в Монастир (Тунис) през април и в Порто (Португалия) през юли.