Поставената под номер 2 в схемата на Ролан Гарос Мария Шарапова е първата финалистка в тазгодишното издание на турнира. Рускинята се наложи с 6:1, 2:6, 6:4 срещу представителката на Беларус Виктория Азаренка.

Двубоят бе прекъснат в края на втория сет заради дъжд в Париж, в критичен за Хубавата Маша момент. След завръщането си на корта обаче при 1:1 части Шарапова се оказа малко по-съсредоточена от своята съперничка на корт "Филип Шатрие".

В решаващия сет рускинята пропусна четири мачбола при 5:2. Въпреки това Мария Шарапова спечели мача след 6:4 и по този начин ще има възможността да защитава титлата си от миналата година.

В хода на срещата рускинята направи 38 непредизвикани грешки и реализира 11 аса.

На финала рускинята ще се изправи срещу победителката от мача Серина Уилямс (САЩ) – Сара Ерани (Италия).

„Моята цел беше да стигна до финал и съм доволна, че го направих. Паузата заради дъжда ми даде време, за да разбера какво ми липсваше във втория сет, което работеше в първия. Серина Уилямс е фаворит за този турнир, но който и да е съперник, аз съм доволна, че стигнах до финала на този турнир“, сподели Мария Шарапова след края на мача.