Рускинята Мария Шарапова победи четвъртата в световната ранглиста Саманта Стоусър с 6-4, 6-1 и се класира за четвъртфиналите на силния турнир в Маями с награден фонд 4,5 милиона долара.

Шарапова имаше нужда от час и 21 минути, за да постигне седмата си победа от седем изиграни двубоя срещу Стоусър. "Нейният сервис е едно от най-силните й оръжия. Срещу такъв играч понякога ретурите са по-важни от собствения ти сервис. В началото правех повече грешки на второто си подаване, отколкото трябваше, но след това започнах да се чувствам по-удобно на корта", сподели рускинята след победата, цитирана от БГНЕС.

В следващия кръг тя ще срещне поставената под номер 26 в основната схема Александра Дюлгеру. Водачката в световната ранглиста отпадна от турнира, след като загуби двубоя си с германката Андреа Петкович с 5-7, 6-3, 3-6. Останалите резултати: Янкович - Медина Гаригес 6-1, 6-3; Радванска - Скиавоне 6-0, 6-2; Звонарьова - Бартоли 2-6, 6-3, 6-2; Азарьонка - Павлюченкова 3-6, 6-1, 6-4.