Бившата номер 1 в световната ранглиста Мария Шарапова от Русия отпадна на полуфиналите на турнира по тенис в китайския град Шънчжън с награден фонд 750 хиляди долара.

Шарапова загуби от защитаващата титлата си и шеста в схемата Катерина Синиакова (Чехия) с 6:2, 3:6, 6:3 след почти два часа игра.

Синиакова доминираше в първия сет, в който взе ранна преднина от 3:1 и не допусна обрат.

Във втората част рускинята започна ударно и натрупа аванс от 3:0, който задържа, за да изравни резултата.

47-ата в света чехкиня успя да реализира единствен пробив в шестия гейм на решаващата трета част и стигна до успеха.

Така Синиакова очаква водачката в световната ранглиста Симона Халеп (Румъния), която тя победи през миналия сезон в Шънчжън по пътя към първата си титла.

В изцяло румънски двубой Халеп отнесе поставената под номер 4 Ирина-Камелия Бегу с 6:1, 6:4 в другия полуфинал.