Шампионката от Откритото първенство на Австралия по тенис София Кенин отпадна в първия кръг на силния турнир на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2.9 милиона долара.

Поставената под номер 5 Кенин загуби от казахстанката Елена Рибакина със 7:6(2), 3:6, 3:6 след два часа игра в мача.

В първия мач от Тура на УТА след триумфа си на "Мелбърн Парк" в началото на месеца Кенин започна добре и след ранен пробив взе инициативата. Тя сервираше за първия сет при 5:4, но се пропука и позволи на съперничката си да изравни. В последвалия тайбрек, обаче, Кенин все пак триумфира след серия от пет поредни точки.

19-ата в света Рибакина изравни резултата след поредица от четири спечелени гейма във втората част, а след 3:3 в решаващия трети сет тя отново влезе в силна серия и стигна до крайния успех.

Така състезаващата се за Казахстан рускиня ще играе във втория кръг срещу квалификантката Катержина Синиакова от Чехия.