Втората ракета на България Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на турнира по тенис на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 50 000 долара.

Поставената под номер 8 Каратанчева, която е 227-а в света, загуби с 6:4, 3:6, 0:6 от участващата с уайлд кард представителка на домакините Симона Халеп.

18-годишната софиянка напусна надпреварата с 1 точка за ранглистата на УТА и 475 долара. Българката започна добре мача, но получи контузия в глезена и това се отрази на движението й по корта и на цялостното й представяне.

След като спечели първия сет, Каратанчева допусна изоставане от 1:4 гейма във втория срещу 16-годишната Халеп, която е 574-а в световната ранглиста.

Софиянката успя да върне пробива и да намали до 3:4, но веднага след това отново загуби подаването си, в което пропусна половин дузина шансове да изравни. До края на мача Каратанчева не успя да спечели нито един гейм и логично отпадна.