Четирикратната шампионка Серина Уилямс (САЩ) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания по тенис.

Шестата поставена в схемата американка постигна трудна победата срещу Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:1, 2:6, 7:5 за близо два часа игра.

Шведова стана първата тенисистка спечелила сет на турнир от Големия Шлем без да загуби нито една точка в предишния кръг, в който отстрани 10-поставена Сара Ерани (Италия) с 6:0, 6:4.

В следващия кръг Серина Уилямс, носителка на 13 титли от Големия Шлем, ще играе с победителката от мача между защитаващата титлата си Петра Квитова (Чехия) и Франческа Скиавоне (Италия).

За четвъртфиналите се класира и Тамира Пашек (Австрия), която се наложи над 21-та в схемата Роберта Винчи (Италия) с 6:2, 6:2.