Водачката в световната ранглиста Серена Уилямс достигна до четвъртия си финал за сезона, след като постигна  победа над Андреа Петкович на полуфиналите на турнира на твърди кортове в Станфорд (САЩ) с награден фонд 710 хиляди  долара.

Уилямс спечели последните осем гейма в мача при успеха над  Петкович със 7:5, 6:0 за 77 минути.  Американката спечели предишните три финала през 2014-а  година, триумфирайки с титлите в Бризбейн, Маями и Рим.

Петкович не успя да стане деветата тенисистка и първа от  2010-а година насам, което побеждава Винъс и Серена Уилямс на  един и същи турнир. Германката се наложи над Винъс Уилямс на  четвъртфиналите в петък.

На финала номер 1 в света Серена Уилямс ще играе срещу номер 3 Ангелик Кербер, която победи представителката на  домакините Варвара Лепченко с 4:6 7:6(4), 6:2 след 2:40 часа  игра. 32-годишната американка, която ще търси 61-а титла в  кариерата си, има четири победи в пет мача срещу Кербер./БТА