Американката Серена Уилямс сложи край на мечтите на Петра Квитова (Чехия) да дублира титлата си от турнира Уимбълдън, след като на четвъртфинал я победи с 6:3, 7:5. Двете направиха много добър мач, който подхождаше като класа на финален двубой.

Поставената под номер 6 в основната схема Серина Уилямс се справи с чехкинята за 84 минути, но основно това стана заради по-солидната й физическа подготовка. В следващия кръг по-малката от сестрите Уилямс ще играе с победителката от мача между Тамира Пашек (Австрия) и 2-ата в схемата Виктория Азаренка (Беларус).

В първия сет Уилямс реализира пробив за 4:2, а след това спечели следващия гейм на нула и така реално си осигури аванс от 1:0 сета. Втория сет вървеше равностойно до 3:3, след което американката наложи малко предимство. В 10-ия гейм чехкинята пропусна да вземе сетбола, като той беше спасен от Уилямс. След това тя тотално контролираше мача, постигна победи в следващите три гейма и затвори втория сет на 7:5.