Световната номер 1 при жените Серена Уилямс продължи доминацията си над Агниешка Радванска. Американката взе успех с 6:2, 6:2 над своята опонентка и стана първата финалистка в Откритото първенство на Китай.

Уилямс загуби едва 14 точки на свой сервис за целия мач и проби цели четири пъти полякинята – по два във всеки сет, което й позволи да приключи мача за 72 минути.

„Радванска играе като магьосник – може да движи топката от едната в другата част на корта, може да направи всичко“, каза победителката. „Затова за мен днес бе важно да остана пред нея в резултата. Това беше моята цел и се радвам от това как се развиха нещата.“

Серена завърши двубоя с впечатляващите 31 печеливши удара срещу само 5 в актива на Радванска.

В двубоя за титлата американката ще се изправи срещу номер 8 в света Йелена Янкович от Сърбия.