Отборът на САЩ е последният полуфиналист в турнира "Фед къп" (неофициално отборно световно първенство по тенис за жени), след като в четвъртфиналите от Световната група победи Германия с 4:1.

При резултат 1:1 последните три срещи от двубоя между САЩ и Германия бяха отложени с един ден поради дъжд в Калифорния.

След подновяването на срещата бившата номер едно в света Линдзи Дейвънпорт победи само за 45 минути Юлия Гьоргес с 6:1, 6:2, а американките поведоха с 3:1 и спечелиха мача след успеха на Ашли Харкълроуд над Забине Лисицки с 6:4, 7:5.

В последния мач на двойки Линдзи Дейвънпорт и Лиза Реймънд дадоха само два гейма на Ана-Лена Грьонефелд и Татяна Малек - 6:2, 6:0.

Така Дейвънпорт, 31-годишна, се реваншира за изненадващата загуба в първия сингъл в събота от Забине Лисицки с 1:6, 5:7.

Отборът на САЩ, който има 17 титли от "Фед къп", за последно спечели трофея през 2000 година.

В другите четвъртфинали Китай победи Франция с 3:2, Русия се наложи над Израел с 4:1, а Испания отстрани Италия с 3:2 победи. Полуфиналните двойки са миналогодишният носител на трофея Русия срещу САЩ и Китай - Испания като срещите ще се играят на 26-ти и 27-ми април.