Рускините Светлана Кузнецова и Динара Сафина ще спорят за титлата на международния тенис турнир "Пан Пасифик Оупън" в Токио.

Кузнецова надигра словенката Катарина Среботник с 2:0 сета. Единствено първата част бе оспорвана и се стигна до тайбрек. Рускинята обаче успя да надделее след 7:5 точки. Във втората част Кузнецова проби три пъти подаването на своята съперничка и триумфира с 6:2.

Сафина пък направо прегази сънародничката си Надя Петрова с 2:0 сета за 52 минути, като й даде само един гейм - във втория сет. Интересно е обаче, че това е нейна първа победа над Петрова в досегашните шест срещи помежду им.

Кузнецова ще се стреми към първа титла от 2006-а година насам, а Сафина ще атакува четвърти трофей през тази година. Освен това при победа Сафина ще се изкачи още по-нагоре в световната ранглиста, в която засега заема пета позиция.