Анна Чакветадзе донесе решаващата победа за Русия срещу Израел, благодарение на която тимът се класира за полуфиналите на Фед Къп. Втората ракета в тима на Русия се наложи над Ципору Обцилер с 2:0 сета.

Чакветатдзе започна лошо срещата и загуби първите три гейма. След това обаче рускинята успя да се съвземе и да спечели следващите 4, а след това стигна и до успех в първата част с 6:4.

Във втория сет Анна Чакветадзе имаше значително преимущество и успя да спечели и втората част с 6:2. С този успех общият резултат на Русия срещу Израел набъбна на 3:1 победи, като резултатът от последната среща няма да има никакво значение.

В първите три мача две точки за руския отбор спечелиха Мария Шарапова и Динара Сафина, а единственият успех за Израел бе извоюван от Шахар Пеер.

Отборът на Русия ще се изправи на полуфинала срещу победителя от двойката САЩ – Германия.