Ирина Бегу преодоля третия кръг на турнира по тенис в Чарлстън (САЩ) с награден фонд 776 хиляди долара. Поставената под номер 10 румънка спечели със 7:5, 6:3 срещу шампионката от 2010 година и шеста в схемата Саманта Стосър.

Бегу, която достигна до четвъртфиналите във всяко от трите си участия на турнира в Южна Каролина, спечели пет поредни гейма, след като изоставаше с 4:5 в първата част на двубоя срешу австралийката. Във втората част румънската тенисистка не беше изправена пред нито една точка за пробив и спечели мача за 99 минути.

Следващата съперничка на Ирина Бегу ще бъде Дария Гаврилова (Австралия) или Дария Касаткина (Русия).

Анастасия Севастова също се класира за четвъртфиналите на турнира в Чарлстън. Поставената под номер 8 латвийка победи трудно със 7:5, 7:6 (6) срещу Онс Джабур (Тунис). /БТА