Андрей Рубльов отпадна от турнира по тенис на клей в Хамбург (Германия) с награден фонд от 1 831 515 евро. Поставеният под номер 2 руснак загуби неочаквано с 2:6, 2:6 срещу представителя на домакините Даниел Алтмайер.

За 75 минути германецът прекъсна серията от пет поредни победи за Рубльов, който достигна до титлата в Бостад.

24-годишният Алтмайер, заемащ 61-во място в световната ранглиста, достигна до втори четвъртфинал в турнир на АТП през настоящия сезон.

В следващия кръг Даниел Алтмаейр ще се изправи срещу своя сънародник Яник Ханфман или Чжан Чжъчжън от Китай.

Каспер Рууд продължава напред в Хамбург след победа с обрат 1:6, 6:2, 6:2 срещу Кристиан Гарин. Лидерът в основната схема на турнира в германския град постигна решителен пробив при 2:2 във втория гейм, след което достигна до крайния успех след час и 41 минути.

Норвежецът има 22 победи на клей през настоящия сезон. Следващият противник на 24-годишния Рууд в Хамбург ще бъде французинът Артур Филс, победил със 7:5, 7:5 Душан Лайович (Сърбия).

БТА / Автор: Асен Даскалов