Росица Денчева се класира за четвъртфиналите на сингъл на турнира за жени на клей в италианския град Санта Маргерита ди Пула с награден фонд от 25 000 щатски долара.

17-годишната българка победи поставената под №8 представителката на домакините Татяна Пиери с 6-4, 3-6, 6-2. Срещата продължи 2 часа и 26 минути. Така Денчева се реваншира за загубата си от Пиери на друг турнир в Италия предната седмица.

Българката навакса на два пъти пробив пасив в началото на първия сет, а след това поведе с 5-3. При този резултат Денчева сервира за сета, но беше пробита. Росица отговори с нов пробив и спечели сета с 6-4. Във втората част българката изостана с 1-4 и загуби с 3-6. В третия решителен сет Денчева поведе с 3-0 и спечели с убедителното 6-2.

На четвъртфиналите Денчева ще играе срещу бившата №88 в света и осминафиналистка на Ролан Гарос през 2018 г. Альона Болшова (Испания).