Елена Рибакина се класира за третия кръг на тенис турнира в Рим, след като в първия си двубой на италианска земя победи Жасмин Паолини със 7:6 (4), 6:1 за точно час и 35 минути игра.

Седмата в основната схема казахстанка започна по отличен начин мача, като дръпна с два пробива и сервираше за страхотен аванс от 4-0. Тогава обаче представителката на домакините първо направи рибрейк, а след това серията й достигна четири поредни гейма. Нещата се стабилизираха при подаванията на двата и съдбата на частта бе решена в тайбрек. В него Рибакина изоставаше с 2-4, но взе пет поредни точки, за да си осигури предимство в резултата.

Във втория сет шампионката от Индиън Уелс отново поведе с два пробива, като бе пробита при сервис за 5-0, но в крайна сметка това бе и всичко от Паолини - тя взе само един гейм във втората част и се прости с участието си в домашния турнир.

Рибакина ще играе в трети кръг с рускинята Анна Калинская.